Pożegnanie asp. sztab. Pawła Lewandowskiego PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Mateusz Waszczyk   
piątek, 02 lutego 2018 18:44

DSCN2048 31 stycznia 2018 roku w świetlicy szkoleniowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim odbyła się „uroczysta zbiórka” z okazji pożegnania odchodzącego na zaopatrzenie emerytalne - asp. sztab. Pawła Lewandowskiego.

 

Pan asp sztab. Paweł Lewandowski służbę w Straży Pożarnej rozpoczął we wrześniu  1992 roku jako słuchacz Szkoły Aspirantów Pożarnictwa w Poznaniu. Już od pierwszego dnia nauki został wysłany do gaszenia największego pożaru  jaki miał miejsce w Polsce oraz w Europie Zachodniej po II wojnie światowej – do pożaru lasu w Kuźni  Raciborskiej.

Po ukończeniu Szkoły Aspirantów w Poznaniu, 1 kwietnia 1994 roku i uzyskaniu tytułu „Technik Pożarnictwa”, w stopniu „młodszy aspirant” podejmuje służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Bornem Sulinowie - podległej operacyjnie wówczas pod Komendę Rejonową PSP w Szczecinku. Początkowo na  podziale bojowym JRG obejmuje stanowisko „Dowódca Zastępu”, następnie „Dyspozytor” i „Dyżurny Operacyjny Rejonu” na stanowisku kierowania.

15 maja 1996 roku zostaje przeniesiony do pełnienia służby w Komendzie Rejonowej PSP w Drawsku Pom. na stanowisko „Młodszy Inspektor ds. kwatermistrzowskich”. W 1998 roku obejmuje stanowisko „Starszy Dyspozytor” w Powiatowym Stanowisku Kierowania.

Od 1 stycznia 1999 roku do dnia odejścia na zaopatrzenie emerytalne pełni służbę w podziale bojowym  JRG, gdzie od 2005 roku obejmował stanowiska dowódcze, a w ostatnim okresie służby wykonywał również obowiązki „dowódcy zmiany”.

Asp. sztab. Paweł Lewandowski  podczas swojej kariery służbowej brał udział i dowodził setkami działań ratowniczo-gaśniczych, ale Jego wieloletnia służba  oprócz ratownictwa i niesienia pomocy bliźniemu to również inne elementy, o których nie sposób zapomnieć. Służba Pana aspiranta to szereg działań wychowawczych, edukacyjnych i społecznych. Pod Jego dowództwem służyło wielu strażaków z tutejszej Komendy, z tutejszego JRG. Służba Pana aspiranta to również szkolenia, ćwiczenia i  wydarzenia integracyjne, to wykonywanie obowiązków instruktora podczas szkoleń druhów OSP i czynności sędziego podczas zawodów pożarniczych.

Podczas 25 lat służby w szeregach Państwowej Straży Pożarnej  asp. sztab. Paweł Lewandowski był wielokrotnie doceniany i wyróżniany.
W trakcie służby został odznaczony:

  •  „Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę”
  •  „Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Mimo zagrożeń, przeciwności losu i trudnych chwil oraz wyzwań jakie miały miejsce podczas pełnienia tej zaszczytnej służby – jaką jest bycie STRAŻAKIEM,  Pan Aspirant dotrwał szczęśliwie i w zdrowiu dnia odejścia na zaopatrzenie emerytalne, a co najważniejsze „z pewnością również dla niego samego”, Pan aspirant może się poszczycić tym, że strażacy służącym pod jego dowództwem zawsze szczęśliwie wracali po zakończonej akcji ratowniczo-gaśniczej do remizy.

Po przeszło 25 latach przygody z pożarnictwem w szeregach Państwowej Straży Pożarnej, D-ca Sekcji - asp. sztab. Paweł Lewandowski z dniem 1 lutego 2018 r. żegna się ze służbą i przechodzi na zaopatrzenie emerytalne.

Panie Aspirancie Sztabowy, kolego Pawle dziękujemy Ci za wieloletnią służbę w naszych szeregach, życzymy wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia, wiele szczęśliwych chwil w zdrowiu i szczęściu, spełnienia wszystkich skrytych marzeń oraz realizacji pasji życiowych.

Kolego Pawle dziękujemy Ci za wspólną służbę !!

DSCN2014 DSCN2015

 

 

 

 

 

 

DSCN2017 DSCN2025

 

 

 

 

 

 

DSCN2058 DSCN2051 DSCN2052

Text: KP PSP Drawsko Pom

Foto: asp. sztab. Paweł Lewandowski

DataViews
Total2077
Pt. 051
Poprawiony: piątek, 02 lutego 2018 18:57