The News
ŚNIEG NA DACHACH! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Podolak   
wtorek, 19 stycznia 2010 16:57

dach

Śnieg na dachu to zimą zjawisko tak powszechne, że praktycznie nie zwracamy na nie uwagi. Jest niestety często groźnym obciążeniem dla konstrukcji nośnej dachu (przede wszystkim płaskiego), a nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że 1 m3 puchu śniegowego waży do 200 kg, śniegu mokrego 700-800 kg, a lodu ok. 900 kg!!!

Więcej…
 
NIE DAJ SIĘ CICHEMU ZABÓJCY! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Podolak   
środa, 30 września 2009 19:03

Wielkimi krokami zbliża się okres grzewczy w naszych domach.  Mając na uwadze wcześniejsze,  tragiczne doświadczenia związane z atakiem czadu – „cichego zabójcy”, chcieli byśmy zachęcić Państwa do zakupu i montażu czujek które zabezpieczą  przed tragicznymi skutkami oddziaływania tlenku węgla.

Poprawiony: środa, 30 września 2009 19:09
Więcej…
 
Pożarniczy Plan lekcji! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Podolak   
poniedziałek, 24 sierpnia 2009 09:49

plan

 
Dlaczego NIE wypalaniu traw??? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Podolak   
poniedziałek, 24 sierpnia 2009 09:45

Wypalanie traw i zarośli jest prawnie zabronione! Jest to jeden z najbardziej brutalnych sposobów niszczenia środowiska.
Wbrew pozorom, wypalanie nie daje żadnych korzyści, a wręcz przeciwnie - przynosi jedynie szkody dla przyrody, jak i samego człowieka. Świadczy o tym poniższe zestawienie faktów:

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2009 09:49
Więcej…
 
Zagrożenia bioterrorystyczne - wąglik. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Podolak   
poniedziałek, 24 sierpnia 2009 09:24

Co to jest wąglik?

Wąglik jest chorobą bakteryjną wywołaną przez laseczkę Gram dodatnią Bacillus anthracis - zdolną do tworzenia przetrwalników w warunkach niekorzystnych dla rozwoju bakterii.Przetrwalniki charakteryzują się dużą opornością na czynniki środowiskowe oraz na różnorodne związki chemiczne (w tym środki dezynfekujące), czynniki fizyczne (w tym promieniowanie jonizujące). W zakażonym żywicielu przetrwalniki kiełkują przekształcając się w formy wegetatywne, które mnożą się prowadząc ostatecznie do śmierci gospodarza.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3